?

Log in

No account? Create an account
У багатьох бібліотеках України вже є так звані коворкінги. Ми теж вирішили не відставати від інших і з початку січня у окремій кімнаті з гламурним ремонтом розпочав роботу коворкінг-центр Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького.

Один з напрямків роботи коворкінгу – безкоштовне навчання, присвячене року німецької мови в Україні. Учасники зустрічі, що відбулася на цьому тижні, дізналися в яких країнах німецька мова є рідною, що існують діалекти та літературна мова – Hoch Deutsch, яка нараховує приблизно 90 мільйонів носіїв. Близько 80 мільйонів людей по всьому світу  використовують німецьку як другу мову, а дуже багато вивчають цю мову, як іноземну.

Ось і наші читачі поринули у вивчення німецької, познайомилися з алфавітом та правилами читання, вивчили займенники та привітання німецькою мовою.

Вчитися теж треба вміти. Частина уроку була присвячена методиці успішного навчання та досягнення успіху у розпочатій справі. Читачі разом з бібліотекарем розмірковували, які якості у характері допомагали успішним людям досягти свого зоряного часу. Називали дуже багато різних рис характеру, але найпершою була названа впевненість у собі. Обговоривши це питання, ми вирішили, що саме впевненість у собі та своїх силах (не плутайте з самовпевненістю!) допомагає досягти надзвичайних результатів у будь-якій справі.

Зустріч завершилася оглядом літератури німецького класика Йоганна-Вольфганга Гете, що є на абонементі бібліотеки, та прозвучав один із його чудових віршів.


Після зустрічі відбулася новорічна фотосесія біля казкової ялинки та паперових годинників. А дехто захотів ще й взяти з собою додому книжку з бібліотеки для власного зростання та самовдосконалення. Розійшлися додому із новими знаннями та бібліотечними книгами. Ось такий чудовий у нас був день!

Різдвяний Ангел

Напередодні Різдва бібліотекарі філії №18 Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького для своїх читачів – родин 101-го мікрорайону  провели майстер-клас  «Різдвяний Ангел».  Бібліотекарі розповіли про традицію зустрічі Різдва українцями та познайомили з літературою про українські новорічні звичаї та зимові свята.

Волонтер Тетяна Велігорська допомогла бібліотекарям провести майстер-клас, на якому діти разом з батьками виготовляли з солоного тіста «ангелочків», символ року та різних тваринок, а також ділились враженнями, як чекали Діда Мороза та зустрічали Новий рік.

У теплій атмосфері, з солодкими пригощаннями змістовно і весело пройшов час, тож додому усі повертались з гарним настроєм і оригінальними роботами!

Подарунки для дітей надав депутат міської ради Михайло Бежан.
Автори тексту та фото - бібліотекарі філії № 18

Детальніша інформація на сайті філії №18
Багато та плідно бібліотеки Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького співпрацюють з депутатами. Так у бібліотеці-філії № 5 вже два роки поспіль  діє громадська приймальня депутата міської ради Кріпака С.В.  Два рази на тиждень громадяни можуть звернутися до представника депутата зі своїми болючими питаннями. Бібліотекарі також висловлюють свої пропозиції  щодо благоустрою мікрорайону, території біля бібліотеки та технічного оснащення.
До нього звертаються мешканці мікрорайону у різних питаннях. Деякі з них, що досі не були читачами бібліотеки, опинившись у приміщенні,  з подивом відмічали чудові умови для занять та відпочинку. Всім сподобались світлі, теплі, ошатні кімнати. В книжковому фонді люди знаходили те, що їх цікавило, і вирішували зареєструватися, як читачі. Багато хто висловив бажання взяти участь у заходах програми «Творча обідня перерва в бібліотеці».
Бібліотекарі розповсюджували періодичні видання депутата міськради Кріпака С.В. Ці видання дуже цікаві мешканцям мікрорайону, тому що там розповідається про останні новини Кущівки.
Бібліотека виступала як зв’язуюча ланка між населенням та виконавчою владою. За відсутності представників громади, бібліотекарі відповідали на всі питання відвідувачів, приймали  скарги, заяви, адресовані депутатам. З вересня в бібліотеці здійснює прийом громадян голова квартального комітету №10. Працівники бібліотеки пішли назустріч проханню депутата Кріпака С.В., тому що приміщення, де раніше здійснювався прийом, взимку не опалюється.  Мешканці мікрорайону тепер можуть отримати необхідні довідки, зробити ксерокопію, скористуватися Інтернетом і водночас переглянути періодику та обрати собі книгу для читання – і все це в зручних, комфортних умовах.  Для бібліотеки це - додаткова реклама та підвищення престижу в очах всього мікрорайону.

Вже стало доброю традицією для бібліотеки-філії №7 тісно співпрацювати з депутатами міської ради Дригою В.В. та Подільської районної ради Шаповал Д.А. Депутати допомагають колективу бібліотеки організовувати бібліотечні заходи і фінансово підтримують. Так при підтримці депутатів були проведені:

 1. вечір зустріч «Чорнобиль в пам’яті моїй»

 2. свято до Дня захисту дітей «Зігріє душу доброта»

 3. свято вулиці І.Микитенка  «Крилатий майстер»

 4. свято присвячене Дню Перемоги «Йде весна переможним травнем»

   Бібліотека стала головним інформаційним центром для громади. В бібліотеці поновлений куток «Публічний центр регіональної інформації, в якому розміщені телефони гарячих ліній державних установ, а також дні прийому громадян у міській та районних радах. Тут також є тематичні папки:

 • Формування органів самоврядування в місті

 • Правові аспекти становлення і розвитку місцевого самоврядування

 • Нове в періодиці з питань самоврядування;

   Проведена відео бесіда з читачами «Децентралізація: зміни заради майбутнього».

Протягом 2017 року в бібліотеці-філії № 15 проводив прийом громадян депутат міської ради Сергієнко Григорій Вікторович. Кожної третьої п’ятниці мешканці мікрорайону  мали змогу  вирішити свої нагальні питання та дати пропозиції, щодо покращення роботи  житлово-комунального  господарства, ремонту доріг, подати заяву на отримання матеріальної допомоги на лікування. Працівники бібліотеки створили скриньку пропозицій «Обговорюємо проблеми селища Гірничого». Всі  звернення в дні прийому передавали депутатові Сергієнку Г. В. Бібліотека стала  центром громадського життя мікрорайону, де можна отримати  послуги:

 • ксерокопіювання;

 • сканування та пересилання документів;

 • отримати юридичну онлайн-консультацію;

 • сплатити комунальні послуги;

 • оформити заяву-звернення до мера нашого міста;

 • познайомитись з новинками літератури та періодики.

Автори тексту - завідувачі вказаних бібліотек-філій: Котлярова С.В., Бардакова Л.Ф., Натальченко К.С.
В обрамленні передноворічних віршів приємно поспілкуватися та обговорити важливі питання. Стосунки між підлітками – складні та неоднозначні. Як знайти вихід із заплутаного клубка Долі? Як визначити, хто тобі справжній друг, а хто ворог. Чи варто судити про людей за словами та виразом обличчя, або  вирішальним все-таки є справи людини?
Про такі складні питання йшла мова на творчій зустрічі з письменницею Іриною Хоменко, автором книги «Автобусний роман» та її продовженням «Щастя не купиш».
У Центральній міській бібліотеці міста Кропивницький зібралися читачі та студенти першого курсу Будівельного коледжу і у затишній атмосфері гортали сторінки роману про підлітків та слухали вірші Ірини. Вони взяли участь у анкетуванні, пройшлися екскурсією по бібліотеці та залюбки фотографувалися на фоні актуальних виставок.
Велика подяка за організовану зустріч – бібліотекарю Будівельного коледжу  Антоніні Володимирівні Лопатко.
Де можна побачити величезну книгу та крихітну? А товстенну книгу та тонюсіньку? Звичайно, у бібліотеці!
Діти старших груп Дошкільного навчального закладу № 31 «Берізка» взяли участь у святі книги. Свято пройшло у Міській центральній бібліотеці Кропивницького в рамках місячника української мови та писемності, що традиційно відмічається з 1 листопада по 1 грудня.
Дітям розповіли про свято, познайомили їх з «Веселим алфавітом» місцевої поетеси Ірини Хоменко, малеча декламувала вірші про Україну, діточки виступили зі сценкою «Ріпка».
Наприкінці заходу відбувся огляд виставки традиційних та неформатних дитячих видань, що є в бібліотеці. Бібліотекарі щиро сподіваються, що це свято заохотить діточок до читання та навчання, подарує любов до книги.
Де можна зустрітися зі справжніми бібліотечними піратами? А як відшукати з друзями скарби, перевірити свої знання та кмітливість? У бібліотеці-філії № 5 Кіровоградської МЦБС пройшов майстер-клас «Як провести бібліотечний урок на відмінно». Його підготували спеціалісти відділу інноваційно-методичної роботи Лариса Залевська та Ліана Дорошенко разом з бібліотекарями  філії № 5, що на мікрорайоні Кущівка.
Головний бібліограф надала працівникам бібліотечної системи консультацію «Сучасний бібліотечний урок». В рамках обміну досвідом відбулася дуже цікава екскурсія по бібліотеці. Бібліотекарі провели бібліотечний урок-квест «Подорож Книжковим океаном», під час якого читачі на чолі з відважним капітаном шукали скарби, підкорюючи книжкові хвилі знань. Чарівні мушлі так закликали до моря, веселі смайли-пірати піднімали настрій. А знайдений скарб! Це ж мрія кожної дитини!
Хтось може заперечити, мовляв, бібліотечний урок – це нудно і нецікаво. Але це не так! «Бібліотечний урок – це цікаво, весело, азартно, інформативно! – вважає бібліотекар Тетяна Калашник. – Форма проведення змінює ставлення до цієї роботи».  Бібліотекарі отримали справжнє задоволення від участі у майстер-класі, адже вони навчалися новому і вдосконалювалися професійно.
Бібліодебати «Чи переможе Інтернет книжкову культуру?» відбулися у Центральній міській бібліотеці.  Питання вічності книги та Інтернету розглядалися учасниками дебатів дуже емоційно та креативно.
На початку заходу піднімалася тема методики підготовки до професійних дебатів. Торкнулися питань: від чого залежить успіх спікера в дебатах, психологічне самопочуття під час публічного виступу та як добитися впевненості під час виступу.
Блок теоретичних знань завершився практичними заняттями, на яких відбулися справжні дебати. Хоча у Інтернету більше переваг перед книгою, група, що захищала інтереси паперової книги виявилася більш переконливою, емоційною та вражаюче прорекламувала книгу. Та так, що закортіло взяти паперову книгу собі під теплий плед та з філіжанкою запашного чаю зануритися у читання.

Зі святом, рідне місто!

День міста святкували разом з усією громадою і працівники Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи. В цьому році система святкує 40-річчя з дня заснування – бібліотекарі знайомили городян з історією своїх бібліотек.
Проводили вікторини «Визначні постаті міста» та «Склади герб міста», а за правильні відповіді учасники отримували солодкі призи.
Виставка зі старими фотографіями, де зображена історія нашого краю користувалася на святі надзвичайною популярністю.
Діти та дорослі отримували яскраві прапорці з рекламою бібліотек, знайомлячи городян з творчістю місцевого художника Андрія Ліпатова. Бібліотекарі були у самому вирі свята, популяризуючи бібліотеки та цікаве краєзнавство.
Міський голова Андрій Райкович теж переглянув виставки Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи, взяв участь у вікторині та поспілкувався з директором та бібліотекарями. Гарне та чудове вийшло свято!
Влітку хочеться спробувати чогось новенького. Унікальну можливість покерувати в бібліотеці, спробувати себе в ролі бібліотекарів, отримали користувачі  Центральної міської бібліотеки для дітей у місті Кропивницькому. Це був День дитячого самоврядування в бібліотеці, і ця ідея дуже сподобалася активним читачам. Діти самі розробили програму і креативно реалізували в роботі закладу свої ідеї. Звичайно, справжні бібліотекарі були завжди поруч, і допомагали і словом, і ділом.
Програма Дня самоврядування була дуже насиченою. Робота кипіла у кожному відділі бібліотеки. Брали участь в акції юні театрали, які охоче ділилися з відвідувачами своїми акторськими секретами. Атмосфера дружелюбності панувала в Art-майстерні «Від книги до творчості». Сторі-тайм провела для наймолодших читачів «Маленька розбійниця», від якої всі були в захваті. Відбулося також «Свято близнюків», що принесло усім максимум задоволення. В цей день, окрім книг, за ініціативою дітей, читачі отримували солодкі призи! Відвідувачі бібліотеки позитивно відгукнулися про День дитячого самоврядування, що видався дуже вдалим.

Літо з бібліотекою!

Так багато заходів та акцій вже провели талановиті бібліотекарі Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницький! «Відпочинь з бібліотекою!» − під таким гаслом пройшли  «Мистецькі вихідні», які вони провели.
Наприклад, взявши участь у «Мистецьких вихідних», що проходили у Ковалівському парку, бібліотекарі філії №4 підготували та провели для маленьких кропивничан майстер-клас з паперопластики «Рибка». Дітлахи старанно створювали оригінальні вироби з паперу та були задоволені своїми роботами.
Також потішив містян виконанням веселої пісеньки «Метелики» наш талановитий читач Максим Омельченко, якого слухачі підтримали бурхливими оплесками.
Багато цікавого та креативного підготували бібліотекарі філії № 19. Запальний танок та гарний настрій численним глядачам подарував відомий колектив міста «Карамель», який мав честь відкривати свято композицією «Танцювальний батл». Потім, як діти, так і дорослі насолоджувалися піснями у виконанні найменших учасників свята Максима Омельченка та Кароліни Тюменцевої. Шквал емоцій та бурю оплесків викликали акробатичні номери вихованців ДЮСШ №3 та хореографічні композиції танцюристів школи брейк-дансу та хіп-хопу «Mix of Steps».
На заході кожен охочий міг знайти справу до душі, а вибирати було з чого. Малюки малювали родину та дім під час конкурсу малюнків на асфальті, старші діти створювали квіткові композиції з серветок, підлітки змагалися на краще знання книг та прав дітей у різноманітних конкурсах та вікторинах.
Найбільшого ажіотажу викликали майстри татуажу та косоплетіння, тому що охочих біля їх столиків було безліч.
Залюбки городяни брали участь у фотофлешмобі Хештег #kropyvnytskyi, який мандрує містом, створений в рамках проекту «Мости до міста». Вечір видався насичений, цікавий та змістовний.

Автори тексту та фото – бібліотекарі Кіровоградської МЦБС

Latest Month

September 2018
S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Tags

Syndicate

RSS Atom
Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner