?

Log in

No account? Create an account
Влітку хочеться спробувати чогось новенького. Унікальну можливість покерувати в бібліотеці, спробувати себе в ролі бібліотекарів, отримали користувачі  Центральної міської бібліотеки для дітей у місті Кропивницькому. Це був День дитячого самоврядування в бібліотеці, і ця ідея дуже сподобалася активним читачам. Діти самі розробили програму і креативно реалізували в роботі закладу свої ідеї. Звичайно, справжні бібліотекарі були завжди поруч, і допомагали і словом, і ділом.
Програма Дня самоврядування була дуже насиченою. Робота кипіла у кожному відділі бібліотеки. Брали участь в акції юні театрали, які охоче ділилися з відвідувачами своїми акторськими секретами. Атмосфера дружелюбності панувала в Art-майстерні «Від книги до творчості». Сторі-тайм провела для наймолодших читачів «Маленька розбійниця», від якої всі були в захваті. Відбулося також «Свято близнюків», що принесло усім максимум задоволення. В цей день, окрім книг, за ініціативою дітей, читачі отримували солодкі призи! Відвідувачі бібліотеки позитивно відгукнулися про День дитячого самоврядування, що видався дуже вдалим.

Літо з бібліотекою!

Так багато заходів та акцій вже провели талановиті бібліотекарі Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницький! «Відпочинь з бібліотекою!» − під таким гаслом пройшли  «Мистецькі вихідні», які вони провели.
Наприклад, взявши участь у «Мистецьких вихідних», що проходили у Ковалівському парку, бібліотекарі філії №4 підготували та провели для маленьких кропивничан майстер-клас з паперопластики «Рибка». Дітлахи старанно створювали оригінальні вироби з паперу та були задоволені своїми роботами.
Також потішив містян виконанням веселої пісеньки «Метелики» наш талановитий читач Максим Омельченко, якого слухачі підтримали бурхливими оплесками.
Багато цікавого та креативного підготували бібліотекарі філії № 19. Запальний танок та гарний настрій численним глядачам подарував відомий колектив міста «Карамель», який мав честь відкривати свято композицією «Танцювальний батл». Потім, як діти, так і дорослі насолоджувалися піснями у виконанні найменших учасників свята Максима Омельченка та Кароліни Тюменцевої. Шквал емоцій та бурю оплесків викликали акробатичні номери вихованців ДЮСШ №3 та хореографічні композиції танцюристів школи брейк-дансу та хіп-хопу «Mix of Steps».
На заході кожен охочий міг знайти справу до душі, а вибирати було з чого. Малюки малювали родину та дім під час конкурсу малюнків на асфальті, старші діти створювали квіткові композиції з серветок, підлітки змагалися на краще знання книг та прав дітей у різноманітних конкурсах та вікторинах.
Найбільшого ажіотажу викликали майстри татуажу та косоплетіння, тому що охочих біля їх столиків було безліч.
Залюбки городяни брали участь у фотофлешмобі Хештег #kropyvnytskyi, який мандрує містом, створений в рамках проекту «Мости до міста». Вечір видався насичений, цікавий та змістовний.

Автори тексту та фото – бібліотекарі Кіровоградської МЦБС

Бібліотеки змінюються з нестримним плином часу. Бібліотекарі шукають нові ідеї для оформлення дизайну, щоб користувачам було і зручно, і цікаво в стінах бібліотеки та біля рідного закладу.
Креативними ідеями закордонних колег ділилися працівники відділу інноваційно-методичної роботи під час майстер-класу «Методика організації комфортного середовища», що пройшов у Центральній міській бібліотеці в місті Кропивницький.

Маленькі нюанси, з яких виростає глобальна картина дизайну… Це і літери на стінах, вірніше, полички для книг у вигляді літер. Це і хатки-схованки, у яких можна усамітнитися з улюбленою книгою (Пам`ятаєте, як ми в дитинстві робили самі такі хатки-халабуди?). Це і оформлення залу, використовуючи космічну тему – адже побувати в такій бібліотеці, наче побувати в космосі!
Обговорювали бібліотекарі і 10 принципів створення бібліотеки нового типу, серед яких важливою складовою є дизайн, а в центрі уваги роботи бібліотеки вже не книга, а захід. Бібліотека має стати центром для культурного відпочинку та живого спілкування. Ще наголошувалося на тому, що важливо, щоб простір бібліотеки був прозорим та мобільним.
Багато важливого та цікавого було на майстер-класі. Адже нам, бібліотекарям, аж ніяк не можна стояти на місці. Часи змінюються, і нам потрібно змінюватися також.
Чи важко уявити бібліотеку майбутнього? Якою вона буде та чи буде взагалі? Якими стануть пріоритети її роботи? Помріємо?
Саме на Інформаційній годині в Центральній міській бібліотеці Кропивницького працівники Кіровоградської МЦБС роздумували над тим, що чекає бібліотеки у майбутньому.
Ось що каже про бібліотеки англійський письменник Ніл Гейман: «Бібліотеки — це дійсно ворота в майбутнє. І дуже шкода, що по всьому світу ми бачимо, як місцева влада розглядає закриття бібліотек як легкий спосіб зберегти гроші, не розуміючи, що вони обкрадають майбутнє, щоб заплатити за сьогодні. Вони закривають ворота, які повинні бути відкриті.»
Бібліотекарі ознайомилися з прикладами бібліотек майбутнього, що існують вже сьогодні. І гірко так стало багатьом. Прибуток у сьогоднішнього бібліотекаря в десять разів менший, аніж закордоном. Роботи – море. (Дехто досі вважає, що ми лише книжки видаємо!!!) І ставлення керівництва до бібліотек неоднозначне.
Та ми все одно не гірші! Хай не такі суперсучасні, як за кордоном, але порівняти, якими були бібліотеки років 17 тому (з одним комп’ютером на всю систему) та якими вони стали зараз – у кожній бібліотеці системи є комп`ютери, сучасні меблі, ремонт. Ми рухаємося вперед, не стоїмо на місці. Не заважати нам треба, а підтримувати та допомагати. Адже бібліотеки сьогодення вже не хати-читальні, а сучасні інформаційні центри, що виконують багато різноманітних функцій. Так, нам не будують приміщення відомі архітектори та дизайнери. Але… чому б не помріяти?
Отже. Бібліотеки майбутнього. Закордонний досвід. Презентація. Текст до презентації.
Можливо, колись, ми теж станемо такими.
Це вже традиція для міських бібліотек Кропивницького вшановувати у березні Шевченка. Та бібліотекарі на цей раз підійшли до справи різнопланово та креативно.
Наприклад, бібліотека-філія № 1 провела Шевченківські читання «Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став!». Працівники закладу активно залучали дітей до читання творів великого митця.
«Скарби безсмертного поета» - так називався захід, що організували бібліотекарі філії № 6. Ведуча презентувала нові книги: «Прижиттєві видання творів», «Збірку афоризмів із творів Т. Шевченка», «Шевченківській Київ», «Тарасові Музи» та інші. На зустрічі з учнями 7 класу школи № 26 панував дух патріотизму, що випромінювали твори Шевченка, наповнюючи юні серця.
У бібліотеці-філії № 5 Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи в ці Шевченківські дні відбулися літературні читання «Велич поета – до кожного серця». Захід відвідали старшокласники школи № 30. Бібліотекарі провели огляд літератури. Але основною родзинкою стало виразне читання шевченківськіх творів юнаками та дівчатами.
Презентацію «Цікаве про Шевченка» переглянули учні ПТУ № 8 у бібліотеці-філії № 2 під час літературно-музичної години. Надихнули юнаків та дівчат відео «Б. Ступка читає вірш  «Чи то недоля…» та відеокліпи пісень за творами Шевченка «По діброві вітер віє» , «Думи мої…», «Бандуристе, орле сизий…». Присутні з захватом читали твори Великого Кобзаря, що знають напам`ять. Завершився захід цікавим оглядом літератури.
Конкурс акторської майстерності серед учнів 3-х класів школи-гімназії № 31 провели бібліотекарі філії № 19. Діти переглянули оригінальний відеопроект, створений  Міжнародним інститутом освіти та культури, «Діти світу читають Кобзар». Вірші читали 130 дітей із 23 країн світу. Вразили глядачів до глибини душі гарні українські костюми, акторська майстерність та захват, з яким маленькі українці з діаспори декламували рядки Шевченка.
У бібліотеці, на конкурсі акторської майстерності «Кобзарики» змагалося чимало третьокласників, і оцінити їх журі було дуже непросто. Дітки справді молодці! Кожен учасник ретельно продумав образ, підготував костюм – все під вірш.
За результатами голосування найкращими стали: Бєсєда Карина, Кіхоть Олена, Ігнатьєва Вероніка та Дрюкова Дарина. Призове місце, грамоту та цінний подарунок отримала Крисюк Златослава.
Вітаємо переможців! Бажаємо їм не забувати слова великого Генія: «..Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь"!
Фотографії з конкурсу можна переглянути за посиланням https://vk.com/album224565855_242086082

А у бібліотеці-філії №12 відбувся поетичний акорд «На струнах Кобзаревої душі». Користувачі закладу зібралися разом, щоб почитати улюблені рядки великого поета. Було весело та цікаво, дух Творчості, незламний дух Кобзаревої пісні надихнув учасників насолоджуватися знову і знову безсмертними поезіями.

Бібліотечні історії

Чому люди ходять до бібліотеки? А чому кажуть, що пішли до бібліотеки? Які лише «відмазки» не вигадують придумкуваті чоловіки для своїх дружин!
Я на сторінках Фейсбуку розповіла справжню-найсправжнісіньку і досить смішну історію про бібліотеку. З нею я взяла участь у розіграші для бібліотекарів від Фундації ДАРИНИ ЖОЛДАК  та Книголав. Але нажаль нічого не виграла!
Я запрошую вас прочитати мою історію і вподобати її, якщо ви захочете! Я вам буду дуже вдячна за «лайки» та позитивні коментарі.
Щиро Ваша,
Ірина Хоменко
Реальна історія
Яких тільки «відмазок» не придумують для своїх дружин чоловіки, прихильники проведення пікантного активного відпочинку поза домівкою! Я розповім вам – реальну історію! Одного разу я, головний бібліотекар міської  бібліотеки, затрималася на роботі допізна. На вулиці темрява… наче обійми чорної кішки! Раптом! Грюкіт у вікна, в двері!!! Такий вимогливий і суворий стукіт! Відчиняю. На мене просто кидається якась розхристана жінка з розпачливим криком: «Де мій чоловік?!!».  «А я звідки знаю?!!», - знітилася я, не чекаючи подібного запитання. «В бібліотеках вночі вже чоловіків шукають!», - подумала я з іронічною посмішкою.  «Він сказав, що пішов до бібліотеки», - істерично розмахувала руками дружина-невдаха. «Бібліотека давно зачинена. Його тут немає!», - намагалася запевнити її я. Та де там! Агресивна ревнива жінка мені не вірила. Й що ж ви думали? Глибока  ніч, темрява, додому хочу, а тут – вона – фурія. І довелося мені провести її всіма кімнатами, познайомити з книгосховищем та навіть, вибачте, з туалетом. Вона твердо хотіла пересвідчитися, що її чоловіка в бібліотеці немає. Не заснув твій любий у бібліотеці, бідолашна ти горе-дружино!
Сьогодні мені, як автору Бібліоновачка, хочеться поділитися своєю особистою новиною для всіх, кого цікавить тема Другої світової війни та оформлення виставок. Вирішила зробити виставку-персоналію, таку, щоб була про людину і, звичайно, для людей, а не лише для прикраси.
В цьому році в Публічному центрі регіональної інформації відкрилася виставка «Один із багатьох. Пам`ятаємо» із серії виставок «В історії сім`ї – історія держави».
Розпочати я вирішила з того, хто мені найближче і інформацію про кого мені було знайти найлегше. Я розпочала з виставки про свого дідуся. Захаренко Григорій Філімонович дослужився до звання полковника. На виставці представлене ранішнє фото, коли він ще підполковник. Мій дідусь брав участь у Другій світовій війні. Призваний до армії Каменським військоматом, Кіровоградської області (Зараз Каменка входить до складу Черкаської області). Він воював на Південно-Західному фронті з 1 березня по 7 липня 1942 року. Був командиром танкового взводу 2 танкового батальона, 14 танкової бригади 40 армії. Був у бою за оборону станції Мармежи Курської області, де 1 травня 1942 року поранений осколком міни у ліву руку. Поранення було легке – із строю не виходив. 7 липня 1942 року брав участь у наступі на село Підгірне Вороніжської області, де був тяжко поранений у праву руку. Був у госпіталі. Потім працював в Кулябі (Таджикістан)  Заступником Завідуючого Кулябським Облоно, де і познайомився з моєю бабусею. Вони одружилися і переїхали до родичів Григорія на Україну. Романтичну історію кохання моєї бабусі та дідуся незабаром ви зможете прочитати у моєму літературному блозі Творча майстерня.
Нагороджений орденом Червоної Зірки та орденом Вітчизняної війни другого ступеня.
На виставці представлена моя стаття про подвиг дідуся у місцевій газеті «Кіровоградська правда»,  історичні документи про його нагородження, старі фотографії: Григорій Захаренко зі своїми сослуживцями, Григорій з сім`єю, його лист 1945 року, особисті речі мого дідуся та література за темою. Сім`я Захаренко була під час війни в окупації, на виставці можна ознайомитися з книгою «Україна в полум`ї війни 1941 - 1945».
Ми пам`ятаємо своїх героїв. Ніхто не забутий!
Сьогодні була презентація цієї виставки, і багато людей казали, що я зовні дуже схожа на свого дідуся. Я – бібліотекар і бібліотечний блогер, але мені є на кого рівнятися і з кого брати приклад. Та і не лише мені – виставка відкрита для загального перегляду у Центральній міській бібліотеці міста Кропивницького, і молоді, дітям та дорослим вона, сподіваюся, принесе користь.
Ірина Хоменко, автор Бібліоновачка
По-перше, дозвольте всіх шанувальників Бібліоновачка привітати з Новорічними святами! Бібліотечні Новачки та Бібліотечні Аси! Вітаємо вас! Бажаємо Новачкам – плідного бібліотечного навчання, а  Асам – безкінечних успіхів на бібліотечній ниві! І ЩАСТЯ – усім!!!
Отже, трішки поговоримо про новорічні пригоди у бібліотеках Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи. Справжнє свято відбулося у Центральній бібліотеці для дітей «Зимове царство книжкових витівок».  Читачі занурилися у інтелектуальні ігри, вікторини та конкурси. З особливим задоволенням діточки взяли участь у пісенному конкурсі «Мелодії зими» та в новорічній дискотеці. Учасники отримали заохочувальні  призи, пригощалися чаєм та солодощами.
Захоплювалися «Веселими забавами біля новорічної ялинки» читачі бібліотеки-філії №17. Кожного дня діти мали змогу здійснювати захопливу подорож у Країну Казок та Пригод і брати участь у безпрограшній вікторині. Зароблені бали учасники обмінювали на призи! Наприкінці свят відбулася гра-квест «Новорічний експрес» на якому продовжувалися пригоди читачів. Чотири команди змагалися за суперприз і завзято минали станції з завданнями одну за одною. Наприкінці гри всі ділилися враженнями та пригощалися солодощами.
Не забули бібліотекарі і про традиції та звичаї українського народу. Бібліотека-філія №15, що на селищі Гірничому, запросила своїх користувачів на захід «Принесла зима святки». Як гамірно та весело тут було! Вікторини, конкурси, розваги традиційного різдвяного циклу – все припало до вподоби читачам закладу. До бібліотеки завітали також гурти щедрувальників із восьмикутною зорею-провісницею. Засівальники побажали, щоб із першою колядою увійшли до оселі кожного здоров`я, добробут і Боже благословення.
Юні користувачі здійснили новорічну відео-подорож у минуле і довідалися про таємницю виникнення свята Різдва та традиції зимових свят в українських селах. Звичайно, були і призи, і солодощі!
Ось такі «Новорічні подорожі» і різноманітні пригоди відбувалися в міських бібліотеках  Кропивницького! І подорожі у минуле, і мандрівки «Новорічним експресом» і свято книжкових витівок – бібліотекарі зробили все можливе, щоб користувачам було цікаво в бібліотеках і затишно, наче вдома!
Автор тексту – Ірина Хоменко
Автори фото – працівники філій № 15, 17, Центральної дитячої бібліотеки

Квест «Дивослово»

У листопаді в бібліотеці №18 відбувся квест «Дивослово» для школярів 4-В класу школи-інтернату ліцею «Сокіл» (вчитель – В’юник Лариса).
Спочатку школярам розповіли правила квесту та побажали вдало пройти усі етапи. Діти розділились на чотири команди та помандрували кожна власним маршрутом за спеціальною картою.  Шлях до вирішення та розгадки завдань був захоплюючим і пізнавальним, адже кожна з 6 зупинок містила цікаві запитання, до вирішення яких гравці докладали як свої навички, так і творчі здібності.
На учасників гри чекали такі станції: «Словникова», «Кмітливих і винахідливих», «Ерудит», «Лінгвістична», «Корифеї української літератури». Діти, поблукавши бібліотекою, віднаходили вказану на мапі зупинку,  а після приходу до місця призначення – виконували умови конкурсів. Завдання стосувалися української мови та літератури. Наприклад, змогу проявити свою кмітливість і знання української  мови дали відгадування ребусів, загадок і казок.
Коли 5 основних зупинок було пройдено, усі команди зібралися у читальному залі, де на них очікувало останнє завдання на станції «Творча»,  діти мали показати свої таланти – читали вірші, співали, танцювали.
Після заключного етапу було оголошено результати – команди отримали солодкі призи і грамоти за кмітливість, логічне мислення, краще знання мови та літератури і проявлені творчі здібності. Однак, основним переможцем була дружба.
Детальніша інформація на сторінках блогу «Бібліотусовка» та на сайті філії №18 у розділі «Фотоальбом» http://bibl18kr.io.ua/album
Про мовознавчий квест філії №18 написали в онлайн виданні «Фотоінформ»  17 листопада 2016  р. «У Кропивницькому відбувся мовознавчий квест «Дивослово»// http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbuvsya-movoznavchiy-kvest.html
Автори тексту та фото – бібліотекарі філії № 18
 Більше інформації -
http://school-internat.at.ua/news/333/2016-11-24-4461
Саме з такими словами звернулися жителі Кропивницького до свого міста з нагоди святкування його Дня народження.
Бібліотекарі Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи підготували до Дня міста чудову інтелектуально-розважальну програму, яку провели прямо в серці Кропивницького – на Дворцовій.
«Розкішний мій краю, я тобі бажаю»  – так називалася акція, що організували працівники міських бібліотек.

Збір побажань та добрих слів для рідного міста – гарний подарунок  Кропивницькому!

Чого тільки не вигадали бібліотекарі, щоб привітати жителів міста зі святом! Одна «Літературна риболовля» чого варта!

Діти з задоволенням «ловили рибку» –  питання вікторини та намагалися дати правильну відповідь.

Хто відповідав  – отримував солодкий приз!
Ця вікторина користувалася надзвичайною популярністю.
Навіть міський голова Андрій Райкович взяв участь у «Літературній риболовлі»!

Вигадливі працівники бібліотек запропонували різноманітні майстер-класи, найцікавішим з яких, можливо, виявився майстер-клас з мистецтва кінусайга.

Улюбленим для дітей та дорослих було й національне тату.
Українські легенди та казки, національні символи виявилися популярними мотивами тату, що з задоволенням подарували жителям міста творчі бібліотекарі.

Перехожі з захватом роздивлялися виставки, що підготували для них працівники Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи. "Видатні особистості краю" безперечно стала родзинкою на Дворцовій.

Не залишилась непоміченою виставка, присвячена героям Кропивницького та вулицям міста, що названі на їх честь.

«Стара фотографія розповідає»  –  краєзнавча виставка, що закликає любити свій рідний край і зберігати старі фото родини, що вже є історією міста.

Книжкова виставка «Мала Батьківщина  –  велика любов» теж дуже зацікавила перехожих, дехто з них знаходив свої фото та інформацію про себе у представлених на виставці книгах.

Бібліотекарі дарували на святі перехожим рекламно-вітальні прапорці, запрошуючи відвідати  міські бібліотеки.

З любов`ю до рідного міста… З пошаною до мешканців Кропивницького…. Креативно та творчо ми, бібліотекарі Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи щиро вітаємо тебе, Кропивницький, з Днем народження!

Latest Month

February 2018
S M T W T F S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Tags

Syndicate

RSS Atom
Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner