?

Log in

No account? Create an account
Бібліотека-філія № 13
Сині стрімкі тополі,
Юних каштанів шум,
Місто моє, з тобою
Радість моя і сум…
Так писав про наше місто поет Валерій Гончаренко. «Місто моє ясне» - так він звертався до міста, як до людини. 14 вересня до бібліотеки-філії №13 завітали учні 4-х класів ЗОШ №14 на літературний круїз вулицями рідного міста. Бібліотекарі познайомили дітей з історичною довідкою про Кропивницький, розповіли про письменників, провели вікторину-подорож мікрорайоном Ковалівка. Наше рідне місто багате культурно-просвітницькими традиціями. Бібліотекарі разом з дітьми здійснили віртуальну мандрівку вулицями міста. Тут народились і виросли видатний художник Осьмьоркін, поет Андрій Тарковський, композитор і виконавець Генріх Нейгауз. Великий композитор Ференс Ліст у нашому місті давав свій останній концерт. Жив у нашому місті й видатний польський композитор Кароль Шимановський. Місто багате такими людьми, що залишили свої автографи на вулицях міста. Пройдемось далі вулицями міста: проспект Винниченка – письменник Володимир Винниченко виріс і навчався в нашому місті. Коли пройти трохи з проспекту Винниченка , вийдемо на невеличку вуличку - тупик Нейгауза, йдемо далі вулицями міста. Ось на вулиці Гоголя будинок, де жив Кароль Шимановський. В нашому місті утворився перший український професійний театр. Зараз він дуже гарний, відремонтований. Вдивимось в наші старі будинки, в них вдивлялись генії, що ходили вулицями нашого міста. Ось на вулиці Тобілевича (як раніше казали, на Чичорі) стоїть будинок Тобілевичів, нині літературний музей. Він багато пам’ятає, пам’ятає братів Тобілевичів Панаса, Миколу, Івана, Садовську-Барілотті. Багато автографів геніїв можна побачити на вулицях нашого міста, коли бути уважним і закоханим в нього, таким, яким був поет Валерій Гончаренко. Ось ідеш вулицею і, здається, зустрінеш його замріяного й заклопотаного. Школярам сподобалась подорож. Після цього передивились відеофільми «Пори року», «Улюблене місто», створені колективом бібліотеки.

Бібліотека-філія № 19
Напередодні Дня міста читачі бібліотеки-філії для дітей №19 познайомилися із прекрасною авторкою Оленою Горобець та чудовою Кицею, яка живе на сторінках книги «Киця з Кропивницького та її друзі». Збірка віршів для дітей вийшла у видавництві «Імекс-ЛТД» у 2018 році. Це друга дитяча книжка Олени і саме її вона присвятила рідному місту. На ілюстраціях можна знайти знайомі кожному жителю Кропивницького місця – це і театр разом з Марком Лукичем, і вежі Дендропарку, і міст через Інгул.

Дітлахи не лише слухали веселі вірші, а й підігравали поетесі, виконуючи бітбокс. Авторка також здивувала малюків тим, що з’явилася в образі Тигра-шаблезуба, одного з героїв її книги.
Нагадаємо, що у 2016 році у книгозбірні №19 Олена Горобець презентувала свою першу дитячу збірку «Горобці-молодці», яка вийшла у київському видавництві «Фонтан Казок».

Центральна бібліотека для дітей
14 вересня гарно і з користю провели своє дозвілля користувачі Центральної бібліотеки для дітей. Для них бібліотекарі підготували краєзнавче лото «Сім чудес нашого міста».
Це відмінна можливість напередодні святкування Дня Кропивницького дізнатись все саме найцікавіше про місто в якому живеш, про людей, які його прославили, про архітектурні пам'ятки та затишні куточки, які вражають своєю красою.

Бібліотека-філія № 5
До Дня міста у бібліотеці № 5 Кіровоградської МЦБС відбувся день краєзнавства «Край джерельної води», у проведенні якого взяли участь краєзнавець Смотренко В.В. та депутат районної у місті Ради Аршинік С.Ф.
Рідна сторона, батьківський поріг, криниця з холодною джерельною водою - це те, до чого повертається думка кожного з нас; це те, від чого радіє душа, підіймається настрій, з’являється натхнення до життя.
Присутніх вразили світлини з фотовиставки «Старовинний район Єлисаветграду - Кущівка», де можна побачити сцени з життя наших земляків у різні роки та навіть різні епохи.
Кущівська бібліотека завжди відкрита для можливості познайомитись з людиною, яка вміє оживляти свої думки словом. Сьогодні на день краєзнавства завітав Валентин Євгенович Карпов, автор книги «Подорож у часі». У святково прибраній залі бібліотеки панувала дружня, тепла атмосфера спілкування, гумору, невимушеного діалогу.
Присутні задавали багато запитань, цікавилися історією міста, історію створення книги, згадували епізоди, що найбільше сподобалися.
Валентин Євгенович подарував бібліотеці книгу з добрими побажаннями.
А Валентину Карпову бажаємо натхнення і чекаємо його нових творінь. До нових зустрічей, авторе! З Днем народження, рідне місто!

В Україні най-най…

Найбільша країна, що знаходиться в Європі. Країна, що займає 0,41% світової території суші, в якій мешкає 0,85% населення планети та яка приносить 0,20% світового валового національного продукту. Країна, на території якої зосереджена чверть всіх запасів чорнозему на Землі. Країна, яка входить до трійки найбільших постачальників ячменю, є одним з найпотужніших виробників зерна та разом із Францією, Німеччиною та США є одним з найбільших виробників цукрового буряка. Країна, що входить до сімки найпотужніших у світі виробників рослинної олії, свинини, цукру та картоплі. Це все – УКРАЇНА.

Сотні видатних українців були та залишаються творцями світової історії. Художники та науковці, політики та композитори, актори та письменники – всі вони дають нам можливість за кордоном чи в себе вдома з гордістю сказати: «Я – українець!»

Не треба більшого щастя, щоб Україна і надалі розвивалася, зміцнювалася, квітнула, а ми, її громадяни, робили все для того, щоб вона стояла в ряд з передовими країнами світу!

Сьогодні у глобальній павутині можна знайти багато цікавих фактів про нашу країну, але більшість з них являє собою не більше аніж текст з цікавими даними. У бібліотеці-філії №18 спробували візуалізувати деяку інформацію про нашу Вітчизну. Бібліотекарі створили мультимедійну презентацію «В Україні най-най…», у якій разом з читачами подорожували мапою України.

Багато цікавого почули та побачили користувачі про нашу Батьківщини, а потім, всі з задоволенням, взяли участь у вікторині «Чи знаєш ти Україну?»

Оглядом книжкових новинок сучасних українських авторів завершився цей пізнавальний захід.

До моря з книгою

Літо перейшло екватор своєї пори. Хто ж не мріє влітку про білосніжний пісок, теплі морські хвилі, ніжне обкутування води… Що не кажіть, а літо – найкраща пора для відпочинку.

Зробити відпочинок своїх читачів наповнений яскравими враженнями і гарним настроєм прагнуть бібліотекарі філії №1. Вони запропонували своїм користувачам ради-поради «Літо, сонце, море, пляж – яку книгу взяв у багаж?». Бо відпочинок повинен бути пізнавальним, пам’ятним, активним. А що як не улюблена книга допоможе в цьому. Для літнього читання радили книги на будь-який смак – романи, поезію, літературу для навчання та інші. Від спілкування з книгою отримуєш позитивні емоції, від зустрічі з літературними героями - покращуєш навички спілкування, розвиваєш свої інтелектуальні та творчі здібності, поповнюєш багаж необхідних знань. Книга народжує мрії і вчить, як їх здійснити.
Весело та креативно вітали юних кропивничан з Днем захисту дітей бібліотекарі міської централізованої бібліотечної системи.

У «Правовій країні дитинства» зібралась майбутня еліта нашої держави, талановита, обдарована юнь міста – фіналісти міського етапу конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2018», сміливі та ерудовані учасники загальносистемного правового квесту «У пощуках скарбів», творчо обдаровані та надзвичайно позитивні гості Ковалівського парку.

Локація вабила розмаїттям заходів: інтерактивне правове дерево, марафон дитячого малюнка «Розмалюю місто в кольори веселки», майстер-клас з тістопластики «Світ у дитячих руках», галявина малюків, анімаційне шоу «Щенячий патруль».

А яка ж Правова країна без правозахисників? Спілкувалася з дітьми патрульна поліція на чолі з Оксаною Білобровою.

Святкуючи, ми дбаємо про дітей, які потребують нашої допомоги. Міська центральна бібліотека для дітей започаткувала акцію «Промені добра». В ході якої, були зібрані кошти для двох тяжкохворих близнюків. За чуйність дякуємо кропивничанам.
У бібліотеці-філії №10 відбулося театралізоване дійство присвячене творчості видатного драматурга, актора, українського письменника Марка Кропивницького. А щоб детальніше познайомитися з традиціями комедії 19 сторіччя, обрали п’єсу «Пошилися в дурні». Це п’єса, яку українська критика оцінила дуже прискіпливо, але незважаючи на це, є досконалою, повною гумору, дії та дотепних ситуацій. Понад століття потому комедія залишається актуальною, адже ми, українці, ніколи не боїмося по-доброму посміятися над власними вадами. В основу твору ліг популярний у світовій драматургії сюжет про те, як спритний слуга ошукує свого господаря, спрямовує його вчинки на користь своїм інтересам. У комедії Кропивницького діють два таких наймити, закохані в доньок своїх хазяїнів. Одним словом, кохання перемагає. Як саме – краще побачити на власні очі. А в цьому допомогли читачі бібліотеки , які розіграли уривок з другої та третьої яви цього твору. Євген Тихохід та Іван Осташ гарно виконали ролі молодих наймитів Василя і Антона. Зачарувала всіх своєю грою Олена Мацибока у ролі Оришки.

Зацікавила користувачів бібліотеки тематична поличка «Марко Кропивницький – драматург-реаліст». Учасники заходу зрозуміли, що творчість класика української драматургії нерозривно пов’язана з традиціями українського народу. Тож, всі прийшли до висновку, що треба більше знайомитися з творчістю відомого українського письменника та читати його твори.

Призи в бібліотеці!

Чи важко виграти гарний приз? Аж ніяк! У Коворкінгу «Запасний вихід» все можливо! Адже саме тут відбулася краєзнавчо-лінгвістична вікторина, на якій розігрувався цінний подарунок.
Запекла боротьба за приз була досить складною. Учасникам треба було дати правильні відповіді на запитання краєзнавчого характеру, наприклад, назвати офіційну назву годинникової вежі Біг Бен, вгадати число англійською мовою та зробити переклад з української на англійську. Були й інші не менш складні завдання.

Всі старалися, але виграв найсильніший – той, хто надав більше правильних відповідей вікторини. А цим знавцем Великобританії та англійської мови виявилася Катерина Салтан. І саме вона отримала цінний приз. Найкращий подарунок – звичайно ж КНИГА! Велике зібрання творів Вальтера Скотта знайшло свою володарку! Вітаємо з перемогою!
Кожного тижня гостинно відкриває двері студія англійської мови в рамках Коворкінгу «Запасний вихід» в Міській централізованій бібліотечній системі міста Кропивницький. Читачі та бібліотекарі збираються разом, щоб покращити свої знання з англійської.

Протягом години занять учасники встигають позайматися різноманітними видами навчальної діяльності: читають, слухають записи носіїв мови, розігрують міні-діалоги одна з одною, вивчають граматику, роблять вправи та пишуть диктанти.

Минулого уроку учасники студії спробували себе в ролі перекладача. Це було дуже цікаво і корисно для розвитку мовленевих навичок.
Англійська мова – мова міжнародного спілкування дуже актуальна зараз. Знання англійської важливі для кар`єри та успішної реалізації в житті. Бібліотека зі своїм освітнім Проектом «Коворкінг Запасний вихід» активно долучається до популяризації англійської та надає можливість усім своїм користувачам покращити знання.

Проект спрямований на підтримання незахищених верств населення. Навчання в студії – безкоштовне для учнів.
На фото – учасники студії вивчення англійської мови.
Як дізнатися про власні здібності та таланти? Особливо, коли їх у тобі ніхто не помічає? Як організувати навчання? Та як мотивувати себе на нього? У коворкінгу Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького регулярно проходять заходи з бібліотерапії. Нещодавно учасникам студій Центральної міської бібліотеки було запропоновано пройти самодіагностику «Який я студент?».
Мета самодіагностики - надати учням можливість проаналізувати свої здібності, оцінити власні сили, націлити себе на успіх.
Самодіагностику організувала тренер-бібліотекар коворкінгу «Запасний вихід». Після тесту відбулося жваве обговорення результатів. Учні студій ділилися своїми враженнями та висновками. Самодіагностика допомогла їм знайти в собі потенціал та розповіла дещо нове кожному з учасників. Для того, щоб вчитися, треба не лише підручник або електронна книга. Необхідно в першу чергу… бажання. Варто поставити собі чітку та конкретну мету. А ще – треба старанна, а іноді і важка праця над засвоєнням та закріпленням навчального матеріалу. А потім практика, практика і знову практика.

Коворкінг Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького, що в цьому році відкрився у Центральній міській бібліотеці, отримав нові меблі!

Кольорові сучасні столи стали місцем роботи та навчання для учасників коворкінгу, є зручною окрасою кабінету. Їх можна складувати квіточкою або розставляти, як окремі місця для занять.


Коворкінг, як сучасний центр спільної праці, нова та актуальна форма роботи для бібліотеки. Тут вже проходять бібліоуроки з основ журналістики та зібрання студій з англійської та німецької мов. Нові сучасні меблі з'явилися у центрі завдяки турботі завідуючої відділом інноваційно-методичної роботи Лариси Залевської та директора МЦБС Світлани Тимків.
: 1em">Гей, що твориться! Бібліотекарі-англомани змагаються з читачами-англоманами!

У коворкінгу Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького відбулося вже два урока-змагання з англійської мови!
На першому (новорічному!) уроці учні познайомилися з батьківщиною англійської мови – Великобританією, з англійським алфавітом та дієсловом to be «бути», вчилися складати прості речення та вивчили найуживаніші привітання та прощання.

Говорили також про методику успішного навчання та аналізували, які якості людини сприяють найкращому навчанню.
Цікаві голосні читання творів Шекспіра, фотосесія біля ялинки та новорічних годинників нікого не залишили байдужими.


Учасники розійшлися з упевненістю, що, не зважаючи на те, що вчити англійську важко, це може бути цікаво та корисно.
Друге заняття-змагання з англійської відбулося вчора. Воно розпочалося літературним асорті – оглядом книг англомовного прозаїка та драматурга Оскара Уайльда. Англомани з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про незвичайну біографію письменника, переглядали книги, дехто вирішив зануритися у творчість Оскара Уайльда, взявши почитати книги в бібліотеці.


Ще у учасників був залік на знання англійського алфавіту. Змагалися завзято, та всі виявилися молодці, і у цьому змаганні перемогла дружба!


Читали, писали диктант та працювали над знаками транскрипції.
Заняття завершилося методичними порадами щодо оптимізації процесу навчання. Розглядали згубну роль невпевненості у своїх силах та історії відомих особистостей, які в школі зазнали крах у навчанні, але попри це, не втратили віри у свою унікальність і досягли значного успіху у житті. Мета цих бібліотечних порад – оселити в учнях коворкінгу впевненість в собі та допомогти знайти найкращі шляхи та методи навчання.

Latest Month

June 2019
S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Tags

Syndicate

RSS Atom
Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner