?

Log in

No account? Create an account
Кожного тижня гостинно відкриває двері студія англійської мови в рамках Коворкінгу «Запасний вихід» в Міській централізованій бібліотечній системі міста Кропивницький. Читачі та бібліотекарі збираються разом, щоб покращити свої знання з англійської.

Протягом години занять учасники встигають позайматися різноманітними видами навчальної діяльності: читають, слухають записи носіїв мови, розігрують міні-діалоги одна з одною, вивчають граматику, роблять вправи та пишуть диктанти.

Минулого уроку учасники студії спробували себе в ролі перекладача. Це було дуже цікаво і корисно для розвитку мовленевих навичок.
Англійська мова – мова міжнародного спілкування дуже актуальна зараз. Знання англійської важливі для кар`єри та успішної реалізації в житті. Бібліотека зі своїм освітнім Проектом «Коворкінг Запасний вихід» активно долучається до популяризації англійської та надає можливість усім своїм користувачам покращити знання.

Проект спрямований на підтримання незахищених верств населення. Навчання в студії – безкоштовне для учнів.
На фото – учасники студії вивчення англійської мови.
Як дізнатися про власні здібності та таланти? Особливо, коли їх у тобі ніхто не помічає? Як організувати навчання? Та як мотивувати себе на нього? У коворкінгу Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького регулярно проходять заходи з бібліотерапії. Нещодавно учасникам студій Центральної міської бібліотеки було запропоновано пройти самодіагностику «Який я студент?».
Мета самодіагностики - надати учням можливість проаналізувати свої здібності, оцінити власні сили, націлити себе на успіх.
Самодіагностику організувала тренер-бібліотекар коворкінгу «Запасний вихід». Після тесту відбулося жваве обговорення результатів. Учні студій ділилися своїми враженнями та висновками. Самодіагностика допомогла їм знайти в собі потенціал та розповіла дещо нове кожному з учасників. Для того, щоб вчитися, треба не лише підручник або електронна книга. Необхідно в першу чергу… бажання. Варто поставити собі чітку та конкретну мету. А ще – треба старанна, а іноді і важка праця над засвоєнням та закріпленням навчального матеріалу. А потім практика, практика і знову практика.

Коворкінг Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького, що в цьому році відкрився у Центральній міській бібліотеці, отримав нові меблі!

Кольорові сучасні столи стали місцем роботи та навчання для учасників коворкінгу, є зручною окрасою кабінету. Їх можна складувати квіточкою або розставляти, як окремі місця для занять.


Коворкінг, як сучасний центр спільної праці, нова та актуальна форма роботи для бібліотеки. Тут вже проходять бібліоуроки з основ журналістики та зібрання студій з англійської та німецької мов. Нові сучасні меблі з'явилися у центрі завдяки турботі завідуючої відділом інноваційно-методичної роботи Лариси Залевської та директора МЦБС Світлани Тимків.
: 1em">Гей, що твориться! Бібліотекарі-англомани змагаються з читачами-англоманами!

У коворкінгу Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького відбулося вже два урока-змагання з англійської мови!
На першому (новорічному!) уроці учні познайомилися з батьківщиною англійської мови – Великобританією, з англійським алфавітом та дієсловом to be «бути», вчилися складати прості речення та вивчили найуживаніші привітання та прощання.

Говорили також про методику успішного навчання та аналізували, які якості людини сприяють найкращому навчанню.
Цікаві голосні читання творів Шекспіра, фотосесія біля ялинки та новорічних годинників нікого не залишили байдужими.


Учасники розійшлися з упевненістю, що, не зважаючи на те, що вчити англійську важко, це може бути цікаво та корисно.
Друге заняття-змагання з англійської відбулося вчора. Воно розпочалося літературним асорті – оглядом книг англомовного прозаїка та драматурга Оскара Уайльда. Англомани з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про незвичайну біографію письменника, переглядали книги, дехто вирішив зануритися у творчість Оскара Уайльда, взявши почитати книги в бібліотеці.


Ще у учасників був залік на знання англійського алфавіту. Змагалися завзято, та всі виявилися молодці, і у цьому змаганні перемогла дружба!


Читали, писали диктант та працювали над знаками транскрипції.
Заняття завершилося методичними порадами щодо оптимізації процесу навчання. Розглядали згубну роль невпевненості у своїх силах та історії відомих особистостей, які в школі зазнали крах у навчанні, але попри це, не втратили віри у свою унікальність і досягли значного успіху у житті. Мета цих бібліотечних порад – оселити в учнях коворкінгу впевненість в собі та допомогти знайти найкращі шляхи та методи навчання.
У багатьох бібліотеках України вже є так звані коворкінги. Ми теж вирішили не відставати від інших і з початку січня у окремій кімнаті з гламурним ремонтом розпочав роботу коворкінг-центр Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького.

Один з напрямків роботи коворкінгу – безкоштовне навчання, присвячене року німецької мови в Україні. Учасники зустрічі, що відбулася на цьому тижні, дізналися в яких країнах німецька мова є рідною, що існують діалекти та літературна мова – Hoch Deutsch, яка нараховує приблизно 90 мільйонів носіїв. Близько 80 мільйонів людей по всьому світу  використовують німецьку як другу мову, а дуже багато вивчають цю мову, як іноземну.

Ось і наші читачі поринули у вивчення німецької, познайомилися з алфавітом та правилами читання, вивчили займенники та привітання німецькою мовою.

Вчитися теж треба вміти. Частина уроку була присвячена методиці успішного навчання та досягнення успіху у розпочатій справі. Читачі разом з бібліотекарем розмірковували, які якості у характері допомагали успішним людям досягти свого зоряного часу. Називали дуже багато різних рис характеру, але найпершою була названа впевненість у собі. Обговоривши це питання, ми вирішили, що саме впевненість у собі та своїх силах (не плутайте з самовпевненістю!) допомагає досягти надзвичайних результатів у будь-якій справі.

Зустріч завершилася оглядом літератури німецького класика Йоганна-Вольфганга Гете, що є на абонементі бібліотеки, та прозвучав один із його чудових віршів.


Після зустрічі відбулася новорічна фотосесія біля казкової ялинки та паперових годинників. А дехто захотів ще й взяти з собою додому книжку з бібліотеки для власного зростання та самовдосконалення. Розійшлися додому із новими знаннями та бібліотечними книгами. Ось такий чудовий у нас був день!

Різдвяний Ангел

Напередодні Різдва бібліотекарі філії №18 Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького для своїх читачів – родин 101-го мікрорайону  провели майстер-клас  «Різдвяний Ангел».  Бібліотекарі розповіли про традицію зустрічі Різдва українцями та познайомили з літературою про українські новорічні звичаї та зимові свята.

Волонтер Тетяна Велігорська допомогла бібліотекарям провести майстер-клас, на якому діти разом з батьками виготовляли з солоного тіста «ангелочків», символ року та різних тваринок, а також ділились враженнями, як чекали Діда Мороза та зустрічали Новий рік.

У теплій атмосфері, з солодкими пригощаннями змістовно і весело пройшов час, тож додому усі повертались з гарним настроєм і оригінальними роботами!

Подарунки для дітей надав депутат міської ради Михайло Бежан.
Автори тексту та фото - бібліотекарі філії № 18

Детальніша інформація на сайті філії №18
Багато та плідно бібліотеки Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького співпрацюють з депутатами. Так у бібліотеці-філії № 5 вже два роки поспіль  діє громадська приймальня депутата міської ради Кріпака С.В.  Два рази на тиждень громадяни можуть звернутися до представника депутата зі своїми болючими питаннями. Бібліотекарі також висловлюють свої пропозиції  щодо благоустрою мікрорайону, території біля бібліотеки та технічного оснащення.
До нього звертаються мешканці мікрорайону у різних питаннях. Деякі з них, що досі не були читачами бібліотеки, опинившись у приміщенні,  з подивом відмічали чудові умови для занять та відпочинку. Всім сподобались світлі, теплі, ошатні кімнати. В книжковому фонді люди знаходили те, що їх цікавило, і вирішували зареєструватися, як читачі. Багато хто висловив бажання взяти участь у заходах програми «Творча обідня перерва в бібліотеці».
Бібліотекарі розповсюджували періодичні видання депутата міськради Кріпака С.В. Ці видання дуже цікаві мешканцям мікрорайону, тому що там розповідається про останні новини Кущівки.
Бібліотека виступала як зв’язуюча ланка між населенням та виконавчою владою. За відсутності представників громади, бібліотекарі відповідали на всі питання відвідувачів, приймали  скарги, заяви, адресовані депутатам. З вересня в бібліотеці здійснює прийом громадян голова квартального комітету №10. Працівники бібліотеки пішли назустріч проханню депутата Кріпака С.В., тому що приміщення, де раніше здійснювався прийом, взимку не опалюється.  Мешканці мікрорайону тепер можуть отримати необхідні довідки, зробити ксерокопію, скористуватися Інтернетом і водночас переглянути періодику та обрати собі книгу для читання – і все це в зручних, комфортних умовах.  Для бібліотеки це - додаткова реклама та підвищення престижу в очах всього мікрорайону.

Вже стало доброю традицією для бібліотеки-філії №7 тісно співпрацювати з депутатами міської ради Дригою В.В. та Подільської районної ради Шаповал Д.А. Депутати допомагають колективу бібліотеки організовувати бібліотечні заходи і фінансово підтримують. Так при підтримці депутатів були проведені:

 1. вечір зустріч «Чорнобиль в пам’яті моїй»

 2. свято до Дня захисту дітей «Зігріє душу доброта»

 3. свято вулиці І.Микитенка  «Крилатий майстер»

 4. свято присвячене Дню Перемоги «Йде весна переможним травнем»

   Бібліотека стала головним інформаційним центром для громади. В бібліотеці поновлений куток «Публічний центр регіональної інформації, в якому розміщені телефони гарячих ліній державних установ, а також дні прийому громадян у міській та районних радах. Тут також є тематичні папки:

 • Формування органів самоврядування в місті

 • Правові аспекти становлення і розвитку місцевого самоврядування

 • Нове в періодиці з питань самоврядування;

   Проведена відео бесіда з читачами «Децентралізація: зміни заради майбутнього».

Протягом 2017 року в бібліотеці-філії № 15 проводив прийом громадян депутат міської ради Сергієнко Григорій Вікторович. Кожної третьої п’ятниці мешканці мікрорайону  мали змогу  вирішити свої нагальні питання та дати пропозиції, щодо покращення роботи  житлово-комунального  господарства, ремонту доріг, подати заяву на отримання матеріальної допомоги на лікування. Працівники бібліотеки створили скриньку пропозицій «Обговорюємо проблеми селища Гірничого». Всі  звернення в дні прийому передавали депутатові Сергієнку Г. В. Бібліотека стала  центром громадського життя мікрорайону, де можна отримати  послуги:

 • ксерокопіювання;

 • сканування та пересилання документів;

 • отримати юридичну онлайн-консультацію;

 • сплатити комунальні послуги;

 • оформити заяву-звернення до мера нашого міста;

 • познайомитись з новинками літератури та періодики.

Автори тексту - завідувачі вказаних бібліотек-філій: Котлярова С.В., Бардакова Л.Ф., Натальченко К.С.
В обрамленні передноворічних віршів приємно поспілкуватися та обговорити важливі питання. Стосунки між підлітками – складні та неоднозначні. Як знайти вихід із заплутаного клубка Долі? Як визначити, хто тобі справжній друг, а хто ворог. Чи варто судити про людей за словами та виразом обличчя, або  вирішальним все-таки є справи людини?
Про такі складні питання йшла мова на творчій зустрічі з письменницею Іриною Хоменко, автором книги «Автобусний роман» та її продовженням «Щастя не купиш».
У Центральній міській бібліотеці міста Кропивницький зібралися читачі та студенти першого курсу Будівельного коледжу і у затишній атмосфері гортали сторінки роману про підлітків та слухали вірші Ірини. Вони взяли участь у анкетуванні, пройшлися екскурсією по бібліотеці та залюбки фотографувалися на фоні актуальних виставок.
Велика подяка за організовану зустріч – бібліотекарю Будівельного коледжу  Антоніні Володимирівні Лопатко.
Де можна побачити величезну книгу та крихітну? А товстенну книгу та тонюсіньку? Звичайно, у бібліотеці!
Діти старших груп Дошкільного навчального закладу № 31 «Берізка» взяли участь у святі книги. Свято пройшло у Міській центральній бібліотеці Кропивницького в рамках місячника української мови та писемності, що традиційно відмічається з 1 листопада по 1 грудня.
Дітям розповіли про свято, познайомили їх з «Веселим алфавітом» місцевої поетеси Ірини Хоменко, малеча декламувала вірші про Україну, діточки виступили зі сценкою «Ріпка».
Наприкінці заходу відбувся огляд виставки традиційних та неформатних дитячих видань, що є в бібліотеці. Бібліотекарі щиро сподіваються, що це свято заохотить діточок до читання та навчання, подарує любов до книги.
Де можна зустрітися зі справжніми бібліотечними піратами? А як відшукати з друзями скарби, перевірити свої знання та кмітливість? У бібліотеці-філії № 5 Кіровоградської МЦБС пройшов майстер-клас «Як провести бібліотечний урок на відмінно». Його підготували спеціалісти відділу інноваційно-методичної роботи Лариса Залевська та Ліана Дорошенко разом з бібліотекарями  філії № 5, що на мікрорайоні Кущівка.
Головний бібліограф надала працівникам бібліотечної системи консультацію «Сучасний бібліотечний урок». В рамках обміну досвідом відбулася дуже цікава екскурсія по бібліотеці. Бібліотекарі провели бібліотечний урок-квест «Подорож Книжковим океаном», під час якого читачі на чолі з відважним капітаном шукали скарби, підкорюючи книжкові хвилі знань. Чарівні мушлі так закликали до моря, веселі смайли-пірати піднімали настрій. А знайдений скарб! Це ж мрія кожної дитини!
Хтось може заперечити, мовляв, бібліотечний урок – це нудно і нецікаво. Але це не так! «Бібліотечний урок – це цікаво, весело, азартно, інформативно! – вважає бібліотекар Тетяна Калашник. – Форма проведення змінює ставлення до цієї роботи».  Бібліотекарі отримали справжнє задоволення від участі у майстер-класі, адже вони навчалися новому і вдосконалювалися професійно.

Latest Month

February 2019
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Tags

Syndicate

RSS Atom
Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner