?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Бібліотека-філія № 13
Сині стрімкі тополі,
Юних каштанів шум,
Місто моє, з тобою
Радість моя і сум…
Так писав про наше місто поет Валерій Гончаренко. «Місто моє ясне» - так він звертався до міста, як до людини. 14 вересня до бібліотеки-філії №13 завітали учні 4-х класів ЗОШ №14 на літературний круїз вулицями рідного міста. Бібліотекарі познайомили дітей з історичною довідкою про Кропивницький, розповіли про письменників, провели вікторину-подорож мікрорайоном Ковалівка. Наше рідне місто багате культурно-просвітницькими традиціями. Бібліотекарі разом з дітьми здійснили віртуальну мандрівку вулицями міста. Тут народились і виросли видатний художник Осьмьоркін, поет Андрій Тарковський, композитор і виконавець Генріх Нейгауз. Великий композитор Ференс Ліст у нашому місті давав свій останній концерт. Жив у нашому місті й видатний польський композитор Кароль Шимановський. Місто багате такими людьми, що залишили свої автографи на вулицях міста. Пройдемось далі вулицями міста: проспект Винниченка – письменник Володимир Винниченко виріс і навчався в нашому місті. Коли пройти трохи з проспекту Винниченка , вийдемо на невеличку вуличку - тупик Нейгауза, йдемо далі вулицями міста. Ось на вулиці Гоголя будинок, де жив Кароль Шимановський. В нашому місті утворився перший український професійний театр. Зараз він дуже гарний, відремонтований. Вдивимось в наші старі будинки, в них вдивлялись генії, що ходили вулицями нашого міста. Ось на вулиці Тобілевича (як раніше казали, на Чичорі) стоїть будинок Тобілевичів, нині літературний музей. Він багато пам’ятає, пам’ятає братів Тобілевичів Панаса, Миколу, Івана, Садовську-Барілотті. Багато автографів геніїв можна побачити на вулицях нашого міста, коли бути уважним і закоханим в нього, таким, яким був поет Валерій Гончаренко. Ось ідеш вулицею і, здається, зустрінеш його замріяного й заклопотаного. Школярам сподобалась подорож. Після цього передивились відеофільми «Пори року», «Улюблене місто», створені колективом бібліотеки.

Бібліотека-філія № 19
Напередодні Дня міста читачі бібліотеки-філії для дітей №19 познайомилися із прекрасною авторкою Оленою Горобець та чудовою Кицею, яка живе на сторінках книги «Киця з Кропивницького та її друзі». Збірка віршів для дітей вийшла у видавництві «Імекс-ЛТД» у 2018 році. Це друга дитяча книжка Олени і саме її вона присвятила рідному місту. На ілюстраціях можна знайти знайомі кожному жителю Кропивницького місця – це і театр разом з Марком Лукичем, і вежі Дендропарку, і міст через Інгул.

Дітлахи не лише слухали веселі вірші, а й підігравали поетесі, виконуючи бітбокс. Авторка також здивувала малюків тим, що з’явилася в образі Тигра-шаблезуба, одного з героїв її книги.
Нагадаємо, що у 2016 році у книгозбірні №19 Олена Горобець презентувала свою першу дитячу збірку «Горобці-молодці», яка вийшла у київському видавництві «Фонтан Казок».

Центральна бібліотека для дітей
14 вересня гарно і з користю провели своє дозвілля користувачі Центральної бібліотеки для дітей. Для них бібліотекарі підготували краєзнавче лото «Сім чудес нашого міста».
Це відмінна можливість напередодні святкування Дня Кропивницького дізнатись все саме найцікавіше про місто в якому живеш, про людей, які його прославили, про архітектурні пам'ятки та затишні куточки, які вражають своєю красою.

Бібліотека-філія № 5
До Дня міста у бібліотеці № 5 Кіровоградської МЦБС відбувся день краєзнавства «Край джерельної води», у проведенні якого взяли участь краєзнавець Смотренко В.В. та депутат районної у місті Ради Аршинік С.Ф.
Рідна сторона, батьківський поріг, криниця з холодною джерельною водою - це те, до чого повертається думка кожного з нас; це те, від чого радіє душа, підіймається настрій, з’являється натхнення до життя.
Присутніх вразили світлини з фотовиставки «Старовинний район Єлисаветграду - Кущівка», де можна побачити сцени з життя наших земляків у різні роки та навіть різні епохи.
Кущівська бібліотека завжди відкрита для можливості познайомитись з людиною, яка вміє оживляти свої думки словом. Сьогодні на день краєзнавства завітав Валентин Євгенович Карпов, автор книги «Подорож у часі». У святково прибраній залі бібліотеки панувала дружня, тепла атмосфера спілкування, гумору, невимушеного діалогу.
Присутні задавали багато запитань, цікавилися історією міста, історію створення книги, згадували епізоди, що найбільше сподобалися.
Валентин Євгенович подарував бібліотеці книгу з добрими побажаннями.
А Валентину Карпову бажаємо натхнення і чекаємо його нових творінь. До нових зустрічей, авторе! З Днем народження, рідне місто!

Latest Month

June 2019
S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner